OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

24 marca 2024

 

1.Dziś przypada VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa. Każdą Mszę św. poprzedza obrzęd poświęcenia palm i procesja do ołtarza na pamiątkę uroczystego przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy.

Młodzież klas VIII i starszych kandydatów do sakramentu Bierzmowania zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne po Mszy św.

Ostatnie w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Różańcem dziś o godz. 15:00.

2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dębowej Górze, które poprowadzą Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego z Warszawy. Rekolekcje zakończą się w środę w kościele o godz. 830 możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Mszą św. Prosimy nauczycieli i rodziców po pomoc dzieciom i młodzieży w sumiennym i owocnym przeżyciu tego istotnego przygotowania do Świąt Wielkanocnych

3.W Wielkim Tygodniu Sakrament Pokuty będzie sprawowany w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 także w czasie Różańca o godz. 17:00. W Wielki Piątek Sakrament Pokuty będzie sprawowany także po Liturgii Męki Pańskiej w czasie tak zwanej „Nocy Konfesjonałów” od godz. 20:00 do 22:00.

Dziękujemy za dostarczone produkty żywnościowe, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich z terenu naszej parafii i miasta. We wtorek 26 marca o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza św. dla wolontariuszy i podopiecznych wspólnoty charytatywnej „Barka” działającej przy naszej parafii.

4. LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu przy „Ciemnicy” do godz. 2400

WIELKI PIĄTEK – Adoracja Najświętszego Sakramentu przy „Ciemnicy” od godz. 800

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz. 1800.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu przy „Grobie Pańskim” do godz. 2400

WIELKA SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy „Grobie Pańskim” od godz. 900

– święcenie pokarmów w kościele w godz. 800 – 1200,

– święcenie pokarmów w Dębowej Górze o godz. 1000 w Strobowie o godz. 1100.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2100

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– Procesja i Msza św. Rezurekcyjna o godz. 600

4. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedziele na tacę inwestycyjną przeznaczoną na renowację znajdujących się przed kościołem figur Matki Bożej, Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny, którą udało się już zrealizować. Zebraliśmy 6141 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ze Strobowa wpłynęło 410 zł. oraz od Kół Żywego Różańca z Dębowej Góry i Strobowa 200 zł.

5. Polecamy prasę katolicką – dostępny jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego także Gościa Niedzielnego oraz dodatkowo świąteczne wydanie specjalne.

27 MARCA 2024 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2024