OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024

1.Przypada dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwo Pasyjne Gorzkich Żali połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś i w następne niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00.

2. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Dominikanin Marek Grzelczyk. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00, 9:30, 18:00 i 20:00. Spowiedź będzie możliwa w czasie wszystkich spotkań rekolekcyjnych.

3. Dzieci klas IV przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami dziś na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne po tej Mszy św.

4. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki. Dzieci o godz. 16:30, a starszą młodzież i dorosłych na godz. 17:30.

5. Młodzież klas VIII i starszą, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w najbliższą niedzielę 24 marca na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie formacyjne po Mszy św.

6. Zachęcamy do przeznaczenia 1,5% na działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w naszej parafii. Można dokonać odpisu od podatku wpisując na zeznaniu podatkowym numer KRS z dopiskiem MIŁOSIERDZIE – PASJA ŻYCIA. Ulotki z niezbędnymi danymi znajdują się przy wyjściu z kościoła.

7. Jak zawsze z pomocą wspólnoty charytatywnej Caritas działającej przy naszej parafii chcemy przygotować paczki dla najuboższych na święta. Jak zawsze prosimy o odebranie toreb znajdujących się przy wyjściu z kościoła, zrobienie zakupów produktów żywnościowych o przedłużonej trwałości i przyniesienie paczki do zakrystii do przyszłej środy 27 marca włącznie.

8. Ofiary dziś składane na cele inwestycyjne zostaną przeznaczone na uregulowanie należności za pielęgnację drzew w otoczeniu kościoła oraz na renowację figur Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny, która rozpocznie się już w najbliższym tygodniu. Chcemy odnowić otoczenie kościoła przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi i odpustem parafialnym. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom!

9. Za tydzień – 24 – będziemy przeżywać Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień przed Uroczystością Wielkanocną. Zapraszamy na Msze św., które rozpoczną się obrzędem poświęcenia palm. Przed naszym kościołem będzie można zaopatrzyć się w palmy przygotowane przez harcerzy.

10. Zachęcamy do nabycia i korzystania z prasy katolickiej oraz książek proponowanych przez naszego ojca rekolekcjonistę udostępnionych przy wyjściu ze świątyni.

17 marca 2024 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – intencje

20 MARCA 2024 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY