OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

22 października 2023

  1. Dziś przypada XXIX Niedziela Zwykła. Jest to także dzień liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II przez którego wstawiennictwo modlić się będziemy w intencji ojczyzny i w intencji rodzin, W naszej parafii dzisiaj dzień poświęcony wspólnotom małżeńskim. Gościmy przedstawicieli wspólnoty „Sychar”, którzy z własnego doświadczenia dadzą nam świadectwo wypełnienia przykazania miłości w małżeństwie.

  • Zapraszamy młodzież klas VIII na spotkanie formacyjne i Mszę św. w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 1700.

  1. W tygodniu:

  • Zapraszamy wiernych do udziału w codziennym nabożeństwie Nowenny i Koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 1500, czyli w Godzinie Miłosierdzia.

  • Cieszymy się licznym udziałem wiernych w nabożeństwach różańcowych. Zachęcamy Koła Żywego Różańca, a także rodziców młodzieży i dzieci mających udział w katechizacji i przygotowaniu do Sakramentów Świętych oraz wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tych nabożeństwach.

  • Jeszcze trwa XV – do 25 października – Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach poświęcony błogosławionej rodzinie Ulmów. Zachęcamy do zainteresowania się wieloma propozycjami spotkań i wydarzeń o charakterze religijnym i kulturalnym. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

  • Zbliżamy się do dorocznej uroczystości Wszystkich świętych i wspomnienia wszystkich zmarłych, czyli Dnia Zadusznego. Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń imion osób zmarłych do modlitwy wypominkowej – całorocznej i jednorazowej (odmawianej w czasie procesji na cmentarzu). Są już dostępne wkłady do zniczy przygotowane przez Caritas Diecezji Łowickiej w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym w naszej diecezji.

  1. Polecamy prasę katolicką – dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Jest także dostępny kalendarz Diecezji Łowickiej na rok 2024 w cenie 5 zł

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – INTENCJE – 22 października 2023

INTENCJE NA NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – 25 października 2023