OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023

  1. Dziś przypada XXVIII Niedziela Zwykła. Jest to także XXIII Niedziela Papieska, w której wspomagamy modlitwą i ofiarami fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Uczniów klas IV szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w przygotowaniu do uroczystość Rocznicy I Komunii św. dziś o godz. 1700

  1. W tygodniu:

  • Jutro – 16 października przypada 45 rocznica wyboru pp. św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu z papieża, który wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie wiary.

  • W środę 18 października przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia.

  • W najbliższą niedzielę będziemy gościli przedstawicieli wspólnoty „Sychar”, której charyzmatem jest troska o wypełnienie się woli Bożej w małżeństwach sakramentalnych. Podzielą się oni swoim doświadczeniem duchowej walki o zachowanie miłości Bożej w codziennym życiu małżeńskim. Będzie możliwość spotkania, rozmowy i pomocy osobom szukającym wyjścia z kryzysu małżeńskiego.

  • Zapraszamy wiernych do udziału w codziennym nabożeństwie Nowenny i Koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 1500, czyli w Godzinie Miłosierdzia.

  • Cieszymy się licznym udziałem wiernych w nabożeństwach różańcowych. Zachęcamy Koła Żywego Różańca, a także rodziców młodzieży i dzieci mających udział w katechizacji i przygotowaniu do Sakramentów Świętych oraz wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tych nabożeństwach.

  • Trwa XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach poświęcony błogosławionej rodzinie Ulmów. Zachęcamy do zainteresowania się wieloma propozycjami spotkań i wydarzeń o charakterze religijnym i kulturalnym. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

  • Zbliżamy się do dorocznej uroczystości Wszystkich świętych i wspomnienia wszystkich zmarłych, czyli Dnia Zadusznego. Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń imion osób zmarłych do modlitwy wypominkowej – całorocznej i jednorazowej (odmawianej w czasie procesji na cmentarzu). Są już dostępne wkłady do zniczy przygotowane przez Caritas Diecezji Łowickiej w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym w naszej diecezji.

  • Zapraszamy młodzież klas VIII na spotkanie formacyjne i Mszę św. w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą niedzielę 22 października o godz. 1700.

3. Polecamy prasę katolicką – dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest także dostępny kalendarz Diecezji Łowickiej na rok 2024 w cenie 5 zł

intencje 15 października 2023