OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

8 października 2023

 1. Dziś przypada XXVII Niedziela Zwykła.
  Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. spotkanie formacyjne w przygotowaniu do I Komunii św. dzisiaj o godz. 1700.

 2. W tygodniu:

 • Zapraszamy wiernych do udziału w codziennym nabożeństwie Nowenny i Koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 1500, czyli w Godzinie Miłosierdzia.

 • Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy Koła Żywego Różańca, a także rodziców młodzieży i dzieci mających udział w katechizacji i przygotowaniu do Sakramentów Świętych oraz wszystkie dzieci i młodzież także wszystkich wiernych do udziału w tych nabożeństwach.

 • W piątek 13 października przypada Uroczystość Bł. Honorata Koźmińskiego – głównego patrona diecezji. W tym dniu szczególnie zapraszamy parafian na Msze św. i nabożeństwa, w których będziemy się modlić o ducha pobożności dla wszystkich wiernych naszego Kościoła Łowickiego.

 • Ks. Szymon zaprasza wiernych do udziału w pielgrzymce w sobotę14 października tym razem do ważnych i ciekawych miejsc w okolicach Sochaczewa – m. in. do Niepokalanowa i Brochowa i Żelazowej Woli. Bliższe informacje umieszczone są w gablocie, a zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 • W sobotę 14 października w naszej diecezji będziemy obchodzili święto 355 rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.

 • W dniach od 14 do 25 października odbędzie się w Skierniewicach XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poświęcony błogosławionej rodzinie Ulmów. Zachęcamy do zainteresowania się wieloma propozycjami spotkań i wydarzeń o charakterze religijnym i kulturalnym. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

 • Uczniów klas IV szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w przygotowaniu do uroczystość Rocznicy I Komunii św. w najbliższą niedzielę 15 października o godz. 1700.

 • Zbliżamy się do dorocznej uroczystości Wszystkich świętych i wspomnienia wszystkich zmarłych, czyli Dnia Zadusznego. Rozpoczynamy zatem przyjmowanie zgłoszeń imion osób zmarłych do modlitwy wypominkowej – całorocznej i jednorazowej (odmawianej w czasie procesji na cmentarzu).

3. Polecamy prasę katolicką – dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

INTENCJE NA NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – 4 października 2023

INTENCJE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 października 2023-1