OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła
1 października 2023

 1. Dziś przypada XXVI Niedziela Zwykła, pierwsza w miesiącu październiku. Po sumie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

2. W tygodniu:

 • Zapraszamy wiernych do udziału w codziennym nabożeństwie Nowenny i Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500, czyli w Godzinie Miłosierdzia.
 • Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy Koła Żywego Różańca, a także rodziców młodzieży i dzieci mających udział w katechizacji i przygotowaniu do Sakramentów Świętych oraz wszystkie dzieci i młodzież także wszystkich wiernych do udziału w tych nabożeństwach.
 • W tym tygodniu w Pierwszy Czwartek Miesiąca modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 • Przypominamy o spowiedzi z racji Pierwszego Piątku Miesiąca – rano od godz. 630 i po południu od godziny 1500. O 1600 sprawować będziemy Mszę św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Spowiedź będzie kontynuowana do wieczornych Mszy świętych. Przypominamy jednocześnie, że obietnice Pana Jezusa dotyczące dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca związane są z przyjęciem Komunii świętej w kolejne dziewięć miesięcy właśnie w Pierwsze Piątki.
 • W Pierwszą Sobotę Miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. W tym dniu zapraszamy Koła Żywego Różańca na Mszę świętą o godz. 1800.
 • Po udanej pielgrzymce do Częstochowy, Ks. Szymon zaprasza wiernych do udziału w następnej pobożnej wyprawie w sobotę14 października tym razem do ważnych i ciekawych miejsc w okolicach Sochaczewa – m. in. do Niepokalanowa i Brochowa i Żelazowej Woli. Bliższe informacje umieszczone sa w gablocie, a zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • W dniach od 14 do 25 października odbędzie się w Skierniewicach XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poświęcony błogosławionej rodzinie Ulmów. Zachęcamy do zainteresowania się wieloma propozycjami spotkań i wydarzeń o charakterze religijnym i kulturalnym. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń.
 • Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. spotkanie formacyjne w przygotowaniu do I Komunii św. w najbliższą Niedzielę 8 października o godz. 1700.
 • Zbliżamy się do dorocznej uroczystości Wszystkich świętych i wspomnienia wszystkich zmarłych, czyli Dnia Zadusznego. Rozpoczynamy zatem przyjmowanie zgłoszeń imion osób zmarłych do modlitwy wypominkowej – całorocznej i jednorazowej ( odmawianej w czasie procesji na cmentarzu).
 • Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę w wysokości 4399 zł.

3. Polecamy prasę katolicką – dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

INTENCJE NA NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – 4 października 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – Intencje 1 października 2023