GRUPY PARAFIALNE

Przy Parafii istnieją następujące grupy parafialne:

1. Kółka Żywego Różańca zrzeszające osoby modlące się na różańcu w trzech Różach. Jedna Róża na Osiedlu Zadębie, druga obejmująca mieszkańców Balcerowa i ul. Gajowej i trzecia w Dębowej Górze. W każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza św. dla członków oraz głoszona jest formacyjna katecheza. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pod koniec 2007 roku powstało nowe Kółko Różańcowe w Strobowie. Zachęcamy do zakładania nowych Róż – dziecięcych, młodzieżowych i dla dorosłych, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

2. Ministranci i lektorzy – to  grupa parafialna zrzeszająca około 30 chłopców w różnym wieku począwszy od szkoły podstawowej, poprzez szkołę średnią aż do seniorów. Spotkania formacyjne grupy według ogłoszeń opiekuna – ks. wikariusza. Zapraszamy chłopców, aby odkryli swoje powołanie do służby przy ołtarzu i troski o piękno liturgii w naszej świątyni.

3. Schola – pięknie śpiewające dziewczęta i chłopcy, grający na instrumentach i upiększający naszą modlitwę zywiołowym śpiewem. Grupa zrzesza około 15-20 członków. Oczywiście i tutaj zapraszamy osoby śpiewające i grające. Cotygodniowe próby z organistą zwykle w soboty o godz. 9.00

4. Chór parafialny – zrzeszający osoby dorosłe. Zapraszamy także do śpiewania osoby dorosłe. Cotygodniowe próby zazwyczaj w piątki po mszy wieczornej.

5. Caritas – zajmujący sie wspieraniem najuboższych.

6. Biblioteka parafialna –  Mamy ciekawy i dosyć liczny księgozbiór ponad 3,5  tysięca woluminów.

7. Grupa Al – Anon ( grupa wsparcia dla rodzin dotkniętych alkoholizmem) – zaprasza na spotkania w parafialnej kawiarence w każdą środę o godz. 18.00

8. Modlitewna Wspólnota Uwielbienia " Głos Pana"  – spotyka sie w kościele na wspólnej modlitwie uwielbienia w każdy wtorek o godz. 19.30. Zapraszamy młodzież i dorosłych – odpowiedzialny ks. Proboszcz. Wspólnota posiada własne strony:

 https://www.facebook.com/glospanaskierniewice/

http://glospana.pl/

https://www.facebook.com/marcin.zielinski.5

 

9. Młodzieżówka Głosu Pana - YoungGPS - spotkania w poniedziałki rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 i później w Oratorium młodzieżowym dalsza część 

10. Modlitewna Grupa Odnowy w Duchu Świętym – spotkania modlitewne w każdą środę o godzinie 19.00 w świetlicy parafialnej. Grupa posiada własną stronę internetową, link do strony:

http://wspolnota-zadebie.pl/

11. Bractwo Szkaplerzne – uczestniczy w Mszy formacyjnej 16 -tego dnia każdego miesiąca o godzinie 18.00. Na takiej Mszy jest mozliwość przyjęcia szkaplerza dla osób chętnych.

12. Jadłodajnia - wydajemy ciepłe posiłki i prowiant dla biednych  zasadniczo w czwartki od godz. 17.30 - 18.30. Tylko dla osób trzeźwych!!! 

Księga gości
YouTube Parafii
marker