Pielgrzymka Bałkany - 29.04-07.05.2017 +

PIelgrzymka na Bałkany - 29 wkeitnia- 07 maja 2017r. 

 

Dzień 1. WĘGRY (29.04.)

O godz. 3.00  Msza Święta. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po południu przyjazd do Velhradu – sanktuarium poświęcone Cyrylowi i Metodemu krzewicielom chrześcijaństwa na terenach zamieszkałych przez Słowian. Następnie przejazd do Hajduszoboszlo – uzdrowiska i miejscowości turystycznej, możliwość skorzystania   z kąpieli w wodach termalnych, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 . SARAJEWO (30.04.)

W godzinach rannych śniadanie, następnie przejazd do Bośni i Hercegowiny – zwiedzanie Sarajewa zabytkowego miasta na styku wielu kultur. Miasto prezentuje burzliwą historię kilku narodów żyjących w jednym mieście. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. MOSTAR MEDJUGORJE (1.05.)

W godzinach rannych śniadanie, wyjazd do Mostaru, urokliwego bałkańskiego miasta nad Neretwą, gdzie zobaczymy kamienny Stary Most z VI w. (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz tureckie domy na Starym Mieście. Następnie nawiedzenie sanktuarium w Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4. CZARNOGÓRA (2.05.)

W godzinach rannych śniadanie, dojazd do hotelu w Czarnogórze, czas wolny, plażowanie, obiadokolacja, nocleg na riwierze adriatyckiej.

Dzień 5. KOTOR PERAST (3.05.)

W godzinach porannych śniadanie. Przejazd  do Boki Kotarskiej, jedynego fiordu w południowej Europie. Spacer malowniczymi uliczkami Kotoru, średniowiecznego miasta kupców i żeglarzy, wpisanemu przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Przejazd do Perastu i przepłynięcie na wyspę Matki Boskiej Skalnej, wyspę którą wierni zbudowali dla uczczenia Matki Chrystusa i jej cudownego obrazu, obiadokolacja i nocleg na riwierze adriatyckiej.

Dzień 6. BUDVA (4.05.)

W godzinach rannych śniadanie, czas wolny na plażowanie, popołudniowe zwiedzanie Budwy, zwanej „Małym Dubrownikiem”, pełnej życia stolicy turystycznej czarnogórskiej riwiery gdzie starożytność miesza się ze średniowieczem, morze z potężnymi górami dostojna przeszłość z gwarem modnych plaż, a wszystko otulone soczystą śródziemnomorską zielenią i kwiatami. 0biadokolacja. Nocleg na riwierze adriatyckiej.

 link do hotelu  w Budvie  kliknij

Dzień 7: CETINJE (5.05.)

W godzinach rannych śniadanie. Zwiedzanie CETINJE, dawnej stolicy Królestwa Montenegro, prawdziwej  perełki błyszczącej świetnością znajdujących się tam ortodoksyjnych monastyrów (w jednym z nich czczona jest relikwia ręki św. Jana Chrzciciela, będąca niegdyś własnością zakonu rycerskiego joannitów) oraz dawnych siedzib zagranicznych poselstw  za czasów monarchii. Powrót na wybrzeże, czas wolny na zakupy i odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg  na riwierze adriatyckiej.

Dzień 8. DUBROWNIK (6.05.)

Po śniadaniu wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, studnię Onufrio, Bramę Pile. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Przejazd do hotelu na terenie Chorwacji,  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9. WYJAZD DO POLSKI (7.05.)

Po śniadaniu przejazd do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy. W Czechach postój na obiad.

Przyjazd do Skierniewic w godzinach nocnych.

Dla komfortu grupy kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Cena:  2 200,00 zł/os.

Cena ZAWIERA: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek-płatne we własnym zakresie, wc, dvd), 8 noclegów w pokojach 2, 3 os. z pełnym węzłem sanitarnym, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad, ubezpieczenie Signal Iduna: NNw (5 000 zł) + KL (10 000 euro), opieka pilota i przewodników, bilety wstępów, opłaty drogowe i parkingowe, system Tour guide, podatek VAT

 
study
Bóg chce, abyś był szczęśliwy. Chce, abyś doświadczył Jego niezawodnej miłości. Chce, abys poczuł ciepło miłosierdzia i abyś dzielił Jego miłość z innymi. Bóg chce, abyś wiedział, że istniejesz z jakiegoś powodu. I ty możesz stać się bohaterem wiary. 
 
Ogłoszenia Parafialne
Rozpal wiarę
Zosłałeś chrzestnym?

Nasza czytelnia+

Wady Jezusa to droga do szczęścia
Sobota 16:17 - 16:17
Od Bałtyku aż po Tatry
Sobota 16:22 - 16:22
Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko...
Sobota 16:30 - 16:30

Nasza galeria+

Księga gości
YouTube Parafii
marker